Saturday, November 2, 2013

דגן ויאיר עושים את תאילנד - ירח דבש


טיול לתאילנד - ספטמבר 2013
הטיול היה ירח דבש, כשלושה חודשים אחרי החתונה, והטיול הראשון שלנו בחו"ל רק שנינו. את הטיול תכננו כך שייפול על תקופת חגי תשרי, כדי לנצל עד כמה שאפשר את החגים עצמם, ולנצל כמה שפחות את ימי החופש, שהיו למגבלה מהעבודה שלי. כך יצא שטסנו בערב ראש השנה (יום רביעי), וחזרנו לאחר שמחת תורה, ביום שישי, כשביום ראשון כבר חוזרים לעבודה.

בגדול, הטיול התחלק לשלושה חלקים. החלק הראשון היה בצפון - בצ'יאנג מאי ופאי, טיול שהתאפיין ברובו באטרקציות, טבע, וג'ונגלים. החלק השני היה באיים, בצד של "ים אנדמן" - Koh Phi Phi, Railay Beach, שם הכרנו לראשונה את חופיה היפהפיים של תאילנד. החלק השלישי והאחרון היה באיים של מפרץ תאילנד, גם הוא באיים המרכזיים שם  - Koh Pangan, Koh Tao, Koh Samui.


יום 1 - יום רביעי, 4.9.13, ערב ראש השנה

7:00 בבוקר - טיסה לתאילנד עם חברת התעופה AirFrance -  מתל אביב לפריז, המתנה של שעתיים (שעברו מהר), והמשך לבנגקוק, עיר הבירה של תאילנד. למה דרך פריז? כי כבר לא נשארו טיסות קצרות ומהירות יותר למי שמזמין ביולי טיסות לתאילנד.

יום 2 - יום חמישי, 5.9.13, ראש השנה א'

ההסעה משדה התעופה להוסטל
הגעה לצפון, צ'יאנג מאי - הגענו לבנגקוק ב 6:00 בבוקר, והמתנו לטיסת פנים (Bangkok Airways) לצפון, לעיר צ'יאנג מאי (Chiang Mai). במהלך ההמתנה דגן נהנתה להצטלם עם הסחלבים המדהימים והבודות שמקשטים את השדה תעופה. יותר מאוחר גילינו את העובדה שלחברת התעופה יש טרקלין (לא ברמה של הטרקלין בארץ), ושם נשנשנו קצת פופקורן, עוגות, ודגן ניסתה אורז דביק (sticky-rice) עטוף בעלה של בננה.
סחלבים בשדה התעופה
הטיסה יצאה ב 10:00, וכעבור כשעה (עם ארוחת בוקר במטוס) הגענו לצ'יאנג מאי. משדה התעופה היה לנו איסוף ששלח ההוסטל - חיכה לנו בחור זקן, עם שלט ועליו Yair Segal בקבלת הנוסעים. הוא הוביל אותנו החוצה היישר אל הרכב - בדרך עברנו מוניות חדשות וחשבנו שנעצור באחת מהן, המשכנו על עבר מוניות מרופטות והתפללנו שהוא לא יעצור, ולבסוף הגענו אל הטוקטוק שלו, היחיד בכל מגרש החניה. אחרי 10 דקות נסיעה בכבישים לא יותר מדי סואנים הגענו להוסטל - Libra Guest House (400 ללילה). החדר היה שונה מאוד מאיך שהוא נראה באינטרנט - לא מומלץ, אבל המיקום היה מעולה!
לאחר התאקלמות קצרה בחדר הלכנו לפרוט כסף, לקנות מים, ולעצור בדוכן שייקים לשיק פירות מרענן - הראשון מיני רבים בתאילנד, ולימים יתברר  שהוא הטוב ביותר בתאילנד כולה!!
חזרנו לחדר לשנ"ץ ולאחר מכן יצאנו לטיול בשכונה, ובערב יצאנו לבירה באחד מבתי הקפה הרבים שיש בסביבה.

יום 3 - יום שישי, 6.9.13, ראש השנה ב'

Doi Sunthep
Doi-Sunthep - מקדש המצוי על פסגת הר (168 מ' מעל פני הים), ומפסגתו יש אפשרות לתצפת על העיר צ'יאנג מאי. אנחנו לא זכינו בתענוג עקב עננות מרובה, אבל כן זכינו לראות סנאי. המקדש הבודהיסטי מצופה זהב ומרשים ביופיו, ומסביבו פסלי בודהה רבים ונזירים בלבוש מסורתי.
איך הגענו לשם? הלכנו ברגל מההוסטל כ- 15 דקות אל חברת המוניות (האדומות) שמסיעה אל המקום, וכשהתמלאה המונית (50 לאחד) יצאנו לדרך, נסיעה מפותלת של כ 20 דקות בתוך יער עבות. בחניה בתחתית המקדש ירדנו מהמונית, וטיפסנו באינפסור מדרגות אל המקדש למעלה.
שמורת הטבע באמצע הדרך

לאחר הסיור במקדש (בערך שעה), תפסנו מונית אל הדרך למטה, אבל ירדנו (רק שנינו) באמצע הדרך, אל תחילתו של מסלול לא מתוייר אל מפל בשמורת טבע (100 כניסה) שכולה בג'ונגל, הליכה של 2.5 ק"מ לכל כיוון. ההליכה היא על כביש מפותל בתוך יער עבות, כשלעיתים רחוקות עובר שם רכב. רק דגני יכולה למצוא מקומות כאלה. בסוף הדרך, על יד המפל, יש כמה מבנים, ורואים שזה סוף הדרך. לאחר הטיול חזרנו אל הכביש הראשי, ותפסנו את אחת המוניות שירדה מהמהקדש לכיוון העיר.

בערב הלכנו ברגל ל"שוק לילה" - הזדמנות נהדרת לראות את הסוחרים בשוק מוכרים מכל הבא ליד. טיילנו בין הדוכנים, עד שהגענו לנהר. ירדנו דרומה, וחצינו את הגשר לכיוון מזרח, והמשכנו צפונה על הצד המזרחי של הנהר. בדרך נתקלנו בפאב שמוציא שייט לילי בנהר, יחד עם ארוחת ערב על הסירה. השייט היה יפה מאוד, האוכל טעים, והאווירה שקטה ונעימה. לתיירים שבאים כזוג בלבד!


יום 4 - יום שבת, 7.9.13

מקדשי המלך והמלכה
יום טיול מאורגן ל- Doi-Inthanon - ההר הגבוה בתאילנד. נסענו בוואן קטן של כעשרה תיירים. התחלנו בנסיעה של שעתיים אל ההר שגובהו 2,562 מטר בלבד. שם יש מסלול הליכה קצר למיני-מקדש קטן ועתיק הממוקם בדיוק בפסגה. התחנה הבאה הייתה מפל בקרבת מקום, ומשם המשכנו (עדיין על ההר) לאחד המקדשים (בתמונה) של המלך והמלכה שנבנו לכבוד יום הולדתם ה- 60, ומשמש אותם כבית נופש לחופשות במהלך השנה (זה מה שמספרים). לאחר מכן המשכנו לכפר קטן של פליטים מבורמה, שאירחו אותנו יפה - הראו לנו את עצי הקפה שהם מגדלים, את שדות האורז שלהם, ואירחו אותנו לקפה (כמובן בתשלום). בעקרון, המסלול מאוד תיירותי עם תחנות מאוד מוגדרות בדרך, ואנו לא כל כך ממליצים עליו...
חרק-מקל שראינו בטיול אל המפל

בחזרה בצ'יאנג מאי - החלפנו מקום לינה למלון עם חדר הרבה יותר נעים (500 ללילה). לאחר מנוחה בחדר, חזרנו אל דוכן השייקים שלנו, ואכלנו שם pad-thai לארוחת ערב,
עם שייק (איך אפשר בלי...).


יום 5 - יום ראשון, 8.9.13

טיול מקדשים ב Chiang Mai
סיור מקדשים בצ'יאנג מאי ונסיעה ל- Pai. בבוקר עשינו טיול מקדשים בין המקדשים הרבים שמצויים בעיר העתיקה של צ'יאנג מאי. את הסיור עשינו לפי הסיור הרשום ב- Lonely planet, והוא היה מוצלח מאוד. לרוב המקדשים היה אפשר להכנס (לחלקם בתשלום סמלי), ולצלם ללא כל בעיה, ולהתרשם מפסלי הבודהה המוזהבים. במהלך הסיור ראיינה אותנו קבוצת בנות בתיכון לפרוייקט בית ספר שלהן, וזו הייתה חוויה מקומית מעניינת.

Baan Pai Village

החלק השני של היום הוקדש לנסיעה לעיירה צפונית יותר - Pai, בנסיעה מפותלת וקשה מאוד של 130 ק"מ, שארכה כשלוש שעות (150 לאחד). מקום לינה חיפשנו לפי ה- Lonely Planet - שהמליץ על Baan Pai Village (500 ללילה ל- 4 לילות). לימים זה יתברר כמקום הלינה היפה ביותר שישנו בו במהלך הטיול - בקתות עץ שקטות מאוד ויפות מאוד (בתמונה). מותשים מהנסיעה, יצאנו לקוקטייל באחד מהפאבים ברחוב הקרוב, להירגע מהיום העמוס.יום 6 - יום שני, 9.9.13

הפיל מחבק את דגני, בסיום הרכיבה
טיול פילים, והערסל הראשון בתאילנד. בבוקר הגיעה ההסעה של חברת Twin's Elephant Park, איתה עשינו רכיבה על פיל ושייט בנהר. היינו שנינו על אותו הפיל, לרכיבה ארוכה של כשעה, שבמהלכה הפיל עשה פחות או יותר מה שהוא רצה - כל כמה צעדים הוא עצר, ליפף עם החדק את השיח או העץ הצעיר שהיה בהישג אף, עקר, ולעס את הארוחה תוך כדי הליכה, עד שהוא סיים ללעוס, ואז הוא נעצר שוב. בסוף הטיול השתעשענו עם הפיל במים, והא השליך אותנו אל המים, והשפריץ עלינו. החוויה הייתה מאוד מיוחדת, כשבסופה אף הייתה לנו אינטראקציה אישית עם הפיל שבחר לחבק את דגני עם החדק שלו.

שייט על במבוקהפעילות הבאה הייתה שייט בנהר הסמוך לפאי, על גבי כמה במבוקים קשורים. קיבלנו כובעי קש מהמדריך שלנו, שתרמו לאווירת ה- Huckleberry Finn. במהלך השייט הספקנו לראות נחש מים קטן חוצה את הנהר.

בערב, יצאנו לפאב (לא בדיוק על הרחוב הראשי) ובו, בשעה טובה, מצאנו את הערסל הראשון שלנו בתאילנד. בפאב התארח זמר אמריקני-אפריקני ששר שירים עם הגיטרה שלו ותרם רבות לאווירת החופשה של כולם - היה ממש ממש יפה. באותו ערב גם ניסינו לארגן טרק בג'ונגלים, אבל הכל היה נשמע נורא תיירותי. בסוף נפגשנו עם מישהו שהציע חוויה אוטנתית, Mr. Chart, אבל כשגילינו שהוא צד קופים בטיולים שלו להנאת התיירים, ירדנו לגמרי מהרעיון של טרק. אז אם אתם תוהים למה לא רואים קופים בצפון תאילנד, תבינו למה...יום 7 - יום שלישי, 10.9.13

הפסקת מנוחה, בדרך למפל
טיול אופניים למפל Mo Paeng . אחד הטיולים המוצלחים שלנו בתאילד! ספר ה- Lonely Planet שלנו המליץ על ביקור במפל קרוב, וזו הפעילות שהחלטנו לעשות לאותו היום. שכרנו אופניים מאחד הדוכנים ברחוב הראשי, והתחלנו במסע. לקחנו איתנו מפה מצולמת של אזור פאי שהייתה בחדר שלנו, שרטוט ידני של הבחור מדוכן האופניים, והרבה תקווה לעזרה מהתושבים בדרך במציאת המפל (אפשר לראות את המסלול המדויק כאן). הדרך הלוך נראתה מבטיחה מבחינת מאמץ הרכיבה, אך בהמשך התוודענו לדעת שכולה הולכת להיות עלייה, ברמה כזו או אחרת. לדגני היה קצת קשה, ובשלב מסוים גם לי, אז החלטנו לעשות את המשך הדרך ברגל, כשהאופניים איתנו.
המפל
הדרך הייתה מדהימה ביופיה - בעיקר מרחבים של שדות אורז וסויה. נהנו מכל צעד, ובעיקר מהחופש המוחלט שהרגשנו - בלי סיור מודרך, בלי מדריך, רק שנינו והעולם. בדרך ראינו עוד תיירים ומקומיים רבים רוכבים על טוסטוסים, אז קיבלנו את ההרגשה שאנחנו בכיוון הנכון. בסופן של שעתיים עלייה מהרגע שיצאנו מפאי, הגענו אל המפל שלנו בתוך הג'ונגל. המקום היה יפה מאוד, עם הרבה חבר'ה צעירים, שניצלו את ההזדמנות לקפוץ מכל גובה שרק היה אפשר אל תוך המים שבתחתית המפל. אנחנו מצאנו את הפינה הרגועה שלנו, ואחרי שדגני נכנסה למים (שהיו קרים מדי בשבילי), עברתי למצב שנ"ץ. בילינו שם כמה שעות, והתחלנו את הדרך חזרה - ירידה של 45 דקות שהצליחה להשכיח מאיתנו את הקושי של העלייה מהבוקר.
לאחר שהחזרנו את האפניים, הלכנו אל דוכן השייקים הקרוב שבניתי עליו כבר מלפני היציאה לטיול. כשסיימנו אותו, דגני תפסה אומץ וניסתה אוכל מאחד דוכני הרחוב וקנתה אורז עם מנגו - מומלץ ביותר! בערב יצאנו לטיול ברחובות הסמוכים לרחוב הראשי, חצינו את הגשר לכיוון השני של הנהר, וגילינו כמה פאבים ריקים מאדם. טיילנו עוד קצת בין הרחובות, ובסוף חזרנו אל הרחוב הראשי אל הפאב שהיינו בו ביום ביום הראשון. התיישבנו בשולחן בחוץ שכבר ישב בו זוג נוסף מווילש, והעברנו איתם בכיף את המשך הבילוי. 


במעלה המפל


יום 8 - יום רביעי, 11.9.13

טיול רפטינג של יום אחד באזור   mae hang sonבנהר הקונג.
בול עץ שחסם את הדרך בהתחלה, אילץ אותנו לעשות מעקף דרך היבשה, והמשכנו ללא בעיה. בדרך עצרנו על הגדה שלידה היו מעיינות חמים בתוך הנהר, שם גם אכלנו ארוחת צהריים עם מלא(!) זבובים.
בערב טיילנו בשכונה. דגני קנתה כובע ועגילים.


רפטינג על הנהר


יום 9 - יום חמישי, 12.9.13

דוכן השייקים המפורסם
מ- Pai ל- Krabi. בבוקר מוקדם עזבנו את Pai, ועשינו את הדרך חזור ל- Chiang Mai באותה דרך מפותלת שעשינו כמה ימים קודם לכן. ב Chiang Mai עשינו עצירה בדוכן השייקים המפורסם שלנו, והמוכרת אמרה לנו לבוא בעוד שנה עם 4 ילדים. משם לקחנו מונית לשדה התעופה, וטסנו ל- Krabi עם עצירת ביניים ב- Bangkok (125$ לאחד). הגענו ל Krabi ב- 20:00. את הלילה בילינו בהוסטל כלשהו שזרמנו אליו עם עוד כמה תיירים גרמנים והולנדים שהצטלבו דרכינו האחד עם השני.


יום 10 - יום שישי, 13.9.13, ערב יום כיפור

פעלולי אש ב Kho Phi Phi
נסיעה ל- Koh Phi Phi, הראשון בסדרת האיים. ב- 9:00 בבוקר לקחנו מונית מההוסטל למעבורת, ואיתה המשכנו בהפלגה של שעתיים ל- Koh Phi Phi (300 מונית+מעבורת). ירדנו מהרציף היישר אל מלכודות התיירים, ובחרנו בהוסטל נחמד, עם ערסל, אך מאוחר יותר גילינו שללא מים חמים. לאחר שנ"ץ, יצאנו לטייל ברצועת החוף הקטנה של החוף הצפוני, ושם היו מופעי אש מרהיבים, אשר ילוו אותנו עד היום האחרון של הטיול בכל חוף שנהיה בו. אחר כל הלכנו למסעדת בשרים - Pirate Bay, שם דגני אכלה ארוחה-מפסקת לקראת יום כיפור שיחל מחר - צום שייקים.יום 11 - יום שבת, 14.9.13, יום כיפור

על הערסל ב Long Beach
צום שייקים. בבוקר דאגנו למצוא מלון אחר, שעומד בסטנדרטים הצנועים שלנו - מים חמים למקלחת. לאחר מכן הלכנו ברגל ל- long beach, שם ראינו סרטני "סבסטיאן" (אני ממש התלהבתי), אכלנו צהריים (דגן שתתה שייק), ועשינו שנ"ץ על הערסל של המסעדה על החוף. אחר כך חזרנו ל"עיר", ושכרנו קיאק בצד של החוף הצפוני, וחתרנו ל - monkey bay, אבל לא היו שם קופים. מה שכן היה היו שם, ובדרך, הם צוקים מרשימים ביותר שעלו היישר מן המים.
בערב יצאנו למסיבות שעל החוף, שם היו כמובן פעלולי אש, וצביעות גף, והפעם גם אנחנו נצבענו בצבעים זוהרים, ושתינו bucket של אלכוהול.


צבע גוף על דגן, במסיבה על החוף
סרטן "סבסטיאן"
יום 12 - יום ראשון, 15.9.13

טיול יום בסירה באיים הקרובים (500 לאחד). נושא הטיול היה שנירקול, אבל האתרים היו מאוד לא מוצלחים למטרה זו. אבל הם היו מוצלחים מאוד למטרות של טיולים לאיים המקיפים את Phi Phi, ביניהם mosquito island bamboo island (שאפשר להקיף אותו ברגל). משם חזרנו לכיוון Phi Phi, לחוף של קופים (לא המקום שהיינו בו אתמול), שם הקופים היו מאוד אגרסיביים, עלו על הסירות, וחטפו אוכל מהתיירים - חוויה לא הכי נעימה. משם המשכנו לאחד המקומות היפים שהיינו בו בטיול כולו - Koh Phi Phi Leh - שם נכנסים עם הסירה למקום מוקף בצוקים, עם מים צלולים בצבע טורקיז - מקום מהמם.
משם שטנו בסירה  ל- Maya Bay (היכן שצולם הסרט "החוף", למרות שזה לא נראה אותו דבר), וטיילנו קצת על החוף ובחלק הפנימי של האי באופן עצמאי. היינו שם עד לקראת השקיעה, ובדרך חזרה ל Phi Phi, עצרנו באמצע הים לראות את השקיעה.
בסיום הסיור, מיד כשידנו ב- Phi Phi, דגן יזמה שנתארגן חלק מהחבר'ה שהיינו על הסירה, ונצא לראות פלנקטונים - צמחים שזוהרים במים כשמזיזים את המים לידם. למזלנו מצאנו תאילנדי עם סירה שיהיה מוכן לקחת אותנו לשם במחיר הגיוני, וכעבור חצי שעה ובחושך מוחלט כבר היינו בדך לשם. המקום היה לא רחוק מהחוף עם הקופים שהיינו בו קודם לכן במהלך היום. החוויה הייתה מדהימה - זה היה נראה כאילו אנחנו יוצרים גלקסיות בתוך המים! לראות את המים זוהרים בחושך המוחלט הייתה חוויה בלתי נשכחת...
לאחר מכן, מותשים ומרוצים מהיום, הלכנו לישון עד 11 בלילה, קמנו לאכול ארוחת ערב, וחזרנו לישון עד הבוקר.


Kho Phi Phi Lehיום 13 - יום שני, 16.9.13

נקודת תצפית ב Kho Phi Phi
נסיעה ל- Railay Beach. בבוקר עוד הספקנו לשנרקל בצד הדרומי של האי, ושחינו עד חוף מבודד שהיה מלוכלך מדי מכדי להשאר עליו יותר מדי זמן. הראות במים לא הייתה טובה, אלא אם כן הקרקעית הייתה נורא קרובה לפני הקרקע. אחרי השנירקול הלכנו היישר אל התצפית על האי. העלייה הייתה יותר קלה משחשבנו, אך עדיין היינו צריכים לעשות הפסקה קצרה בדרך למעלה. התצפית הייתה מרהיבה ביופיה! כשחזרנו חזרה למטה לרחובות האי, זמננו כבר היה לחוץ קצת לקראת הנסיעה ל- Railay beach. אכלנו מהר במסעדה הודית על יד המלון, שם דיברנו עם המלצרים על מקומות בנפאל והודו, ועל עבודה בישראל בשבילם. על המעבורת ל- Railay עלינו בשעה 15:30, להפלגה של שעה וחצי. ישבנו בחוץ על הצד האחורי של הסיפון, מסתכלים על Koh Phi Phi הולך ונהיה יותר ויותר קטן באופק.

בהגיענו ל Railay, המעבורת נעצרה רחוק מהחוף, ונאלצנו לרדת אל taxi boat שתיקח אותנו אל החוף, רק כדי לגלות שגם ה taxi boat לא מתקרבת אל הרציף, ושאנחנו צריכים ללכת בתוך המים כדי להגיע לקרקע בטוחה. חיפשנו מלון זול ללילה אחד, ולאחר שהלכנו די הרבה אל תוך החלק הפנימי של החצי-אי, והגענו להוסטל מעולה ונעים (700 ללילה).
מיהרנו אל החוף חזרה, והספקנו לראות את השקיעה, ולהשתכשך במים. פגשנו שם חברים חברים מהארץ - אני את רובי מבית ספר מגדים, ודגני את אור מחילופי סטודנטים. החוף היה מוזר קצת - לא ברור מה בדיוק. והיו בו המון המון ישראלים. בערב ארעה לנו התקרית עם הכספומט, שהוא לא היה מוכן להוציא לנו כסף, ובעזרתו האדיבה של גלעד (דרך ה- whatsapp) הבנו שיש מגבלה על סכום המשיכה.
בדרך בלילה לחדר שלנו הלכנו בשביל חשוך לחלוטין, כשמלוות אותנו המון גחליליות, ביער רדוף שדים ורוחות.


יום 14 - יום שלישי, 17.9.13

נקודת תצפית על Krabi
Railay beach ונסיעה ל Kho Pangan. בבוקר עשינו check-out מוקדם, אך השארנו את התיקים בלובי של ההוסטל, והלכנו לטייל בחוף. תחילה הלכנו אל החוף הדרומי, שהיה יפה עם כל הצוקים היוצאים מהמים באופק, אך החוף עצמו היה מלא בדגים מתים - מוזר אפילו יותר מהחוף שהיינו בו אתמול בערב. על אחד הצוקים שמיתמרים מהחוף היו הרבה מטפסי קירות, שניסו את יכולתם. לאחר מכן חזרנו בשביל ממנו הגענו, ובאמצע שלו נתקלנו בדרך טיפוס אשר הבטיחה להוביל אותנו אל נקודת תצפית על האי. לצורך הטיפוס נאלצנו להשתמש בחבלים שהיו קשורים שם לעצים, להיעזר בשתי הידיים שלנו, ולהשאיר את הכפכפים בתחילת הדרך, ולהמשיך יחפים. התצפית הייתה מהממת, והייתה שווה כל מאמץ להגיע אליה. לאחר מכן רצינו להגיע ללגונה שנמצאת על הצוק. הגענו די קרוב אליה, אך מפאת קוזר זמן, נאלצנו לוותר על החוויה. חזרנו מהר למטה, אספנו בדרך את הכפכפים, והלכנו לשטוף את עצמנו בים. משם אני הלכתי להביא את התיקים מההוסטל, ובנתיים דגני קנתה לנו ארוחת צהריים, שאכלנו מהר. דגני הספיקה לאכול את שלה, וכמובן שאני לא הספקתי, ונאלצתי לארוז אותה ולעלות איתה ל- taxi-boat שתתחיל את המסע הארוך ל- Koh Pangan, בצד השני של האיים של תאילנד (700 לאחד, מ 12:00 עד 18:30).


יציאה מהמים אל Bottle beach, Kho Pangan
ב- Koh Pangan הזמנו מראש חדר בחוף בצד הצפוני של האי, חוף שאין אליו תחבורה ציבורית זמינה, מה שאומר שהחוף נמצא הרחק מההמולה התיירותית. להגיע אליו בשעה מאוחרת היה קצת קשה - לקחנו מונית לרציף בחוף ליד, ושם היינו נתונים לחסדיו של תאילנדי עם taxi-boat (ולכמה שטרות של מאה משלנו) שייקח אותנו בחושך מוחלט לאור ירח אל החוף שלנו - Bottle Beach. ככל שהתקרבנו אל החוף היה המראה מרגיע יותר ויותר, שהנה, אנחנו סוף כל סוף מגיעים לנחלה שלנו, אחרי יום ארוך במיוחד. הסירה הורידה אותנו במרחק קצר מהחוף, ונאלצנו ללכת במים אל החוף (איך אפשר בלי), ברגע שנראה קומי במיוחד, כשאנו יוצאים מהמים בחשכה מוחלטת היישר אל ההוסטל שלנו - Smile Bugalows.


יום 15 - יום רביעי, 18.9.13, ערב סוכות

קצירת הפרי לאחר מאמץ פיצוח הקוקוס
מנוחה. התעוררנו לחוף יפה ושקט מאוד. את כל היום הקדשנו למנוחה, ולהירגע מהמסע הארוך של אתמול. טיילנו קצת על החוף, נהננו מהחדר שלנו עם שתי הקומות, מהמרפסת שמשקיפה אל הים מבעד לעצי הקוקוס, ולהתנדנד על הערסלים על החוף - כמעט כל היום. בפרץ של אנרגטיות, החלטנו שננסה לפצח קוקוס - ואכן הצלחנו במשימה, ולאחר ששתינו את מימיו ואכלנו ממנו קצת, חזרנו לנוח על הערסלים...

יום 16 - יום חמישי, 19.9.13, סוכות

נקודת התצפית במהלך הטיול
מכירים את האי. בבוקר עשינו הליכה אל כיוון החלק הפנימי של האי. רצינו לגיע אל מפל מסוים שראינו במפה של ה lonely planet, אבל כשהלכנו בשבילים בין שדות הקוקוסים והגענו לפיצולים, לא היה שילוט בכלל, ונאלצנו ללכת לפי האינטואיציה. לאחר הליכה מרובה, האינטואיציה לא הביאה אותנו אל המפל המבוקש, אך במקום זאת הגענו אל נקודת תצפית גבוהה במיוחד שהשקיפה אל החוף הסמוך. היה שם דק מעץ, שעליו יכולנו לנוח קצת ולהנות מהנוף, לפני שחזרנו חזרה. בדרך דגני עוד הספיקה לראות קופים אל אחד העצים.
מעט אחרי שחזרנו לחדר שלנו התחילה רוח חזקה וגשמים, מה שאותת לנו שזה הזמן לשנ"צ טוב, וכך עשינו. כשקמנו לארוחת ערב, ירדנו למסעדה של ההוסטל שישבה ממש על החוף, ושם שיחקנו שש-בש, דמקה, ויניב, עם קלפים שהבאנו מהארץ.
Full moon party

בלילה נסענו למסיבת ה- full moon, בצד השני של האי. נסענו ברכב 4 על 4, נסיעה של שעה בדרך לא דרך, במהירות נמוכה מאוד. חווית המסיבה הייתה מעניינת מאוד, והצלחנו ליהנות. קנינו bucket של אלכוהול, ודאגנו להתעקש שאנחנו נפתח את הבקבוקים, דבר שהקפיץ לנו באורח פלא את מחיר האלכוהול. דגני השתלבה יפה עם ציורי אולטרה סגול על הגוף, תפסנו ראש טוב, רקדנו, נהננו, טיילנו על החוף, עד שהגיע הזמן בשעה 4:00 לחזור להוסטל באותו הרכב ובאותה הדרך.

יום 17 - יום שישי, 20.9.13

על הערסל ב smile bungalow
הפלגה ל- Koh Tao. לאחר שארזנו את רוב הדברים כבר אתמול לפני היציאה למסיבה, היה לנו בוקר רגוע יחסית. בשעה 11:00 הייתה לנו הסעה בג'יפ לרציף של ההפלגות שיוצאות מהאי, ומשם המשכנו בספינה היישר אל Koh Tao (600 ג'יפ + ספינה). כבר על הספינה היו נציגי מכירות של קורסי צלילות, דבר שדגן התעניינה בו מתחילת הטיול, ושהיה לאחת המטרות ביעד זה. מבין הנציגים שהסתובבו בין התיירים, בדקתי מי מהם מופיע ב- lonely planet, והוחלט ללכת עם חברת Ban's - קורס Advanced של PADI (8000 בהאט). החלטה זו סיפקה לנו הסעה מהרציף היישר אל האזור אליו תכננו להגיע (צפון רצועת החוף). כשהגענו לדלפק הקבלה, הבנו לאיזו חברה מסחרית הגענו, שכל מטרתה לתקתק עוד ועוד צלילות באפון המסחרי המובהק ביותר (לא בכדי אין כאן לינק). היות שבירור מקדים העלה את העובדה שכל החברות מציעות את אותם המחירים עבור צלילות/קורסים, וגם את אותם האתרים פחות או יותר, החלטנו להישאר איתם, אך ללא החבילה של הלינה. סגרנו איתם לתחילת הקורס לדגן, והתפננו למשימה לחפש מקום לישון בו לחמשת הלילות הבאים.
המשימה לא הייתה פשוטה, היות וכל האופציות היו יקרות מאוד, ביחס לתמורה העלובה שהיינו מקבלים. לאחר ששוטטנו בין ההוסטלים השונים, דגן כבר התייאשה, ורצתה לנוח קצת. השארתי את התיק איתה, ויצאתי למסע חיפוש אחר חדר הולם. בסופו של חיפוש ארוך, מצאתי מלון חדש שנפתח חודש קודם לכן - Thalassa, כשאת פנינו קיבל בחור צרפתי צעיר שהוא אחד מהבעלים של המקום, אז היה נוח לתקשר איתו, מעבר ל"כמה עולה חדר". המלון נמצא בחלקו הצפוני של החוף, לא הרחק מהחוף, וקרוב להרבה מקומות נחמדים שבהם היינו רוב הימים הבאים. זה היה מלון בכל מובן המילה, והחדר היה בחירה מעולה.. סגרנו שם לשאר הלילות שלנו על האי.
לאחר מנוחה עד הערב, יצאנו לטיול בקרבת המקום, על המדרכה שקרובה לים, והגענו לפאב ה- Lotus שנמצא על החוף, וגם כאן נתקלנו בפעלולי האש המפורסמים, שלראשונה נתקלנו בהם ב-  Koh Phi Phiבדיוק לפני שבוע.


יום 18 - יום שבת, 21.9.13

קורס ריענון צלילה. בשעה 9:00 בבוקר דגני כבר התייצבה לקורס ריענון צלילה מזורז בבריכה של Ban's (1000 בהאט), בזמן שאני נשארתי להשלים שעות שינה. הצטרפתי אליה יותר מאוחר כדי לצלם קצת, וגם כי היה קצת משעמם לבד. הריענון הסתיים ב- 12:00, ואחרי ארוחת צהריים עשינו טיול לחלק הדרומי של האי, ל- Shark Bay (לא, לא היו שם כרישים). את הדרך הלוך עשינו ברגל. לקח לנו בערך שעה וחצי עם טעות בדרך, שבעקבותיה נאלצנו ללכת על סלעים בתוך המים כדי להגיע לחוף אליו רצינו להגיע (במקום לעשות דרך ארוכה חזרה). החוף היה יפה, והאווירה שונה מאוד מהאזור בו היינו עד עכשיו. שנירקלנו במים די רחוק מהחוף, ראינו דגים, והיה יפה, אולי אפילו יותר מהאתרים שאליהם לקחו אותנו לטיול ה"שנירקול"ב- Koh Phi Phi. תוך כדי הצלילה הצלחנו להבין שהרעשים שאנו שומעים מתחת למים הם הרעשים של הדגים שאוכלים מהאלמוגים. את הדרך חזרה למלון שלנו עשינו עם מונית של המלון הסמוך (400 בהאט).
בערב דגני עשתה foot-massage, בזמן שאני הלכתי למסעדה הסמוכה וראיתי סרט הוליוודי (כאלה שהייתי רואה עם אבא בשישי בלילה) שהוקרן בה - battleship.דגני קופצת למים מהסירה

יום 19 - יום ראשון, 22.9.13

- קורס צלילה - דגני התחילה את הקורס. 9-12 תאוריה, אני המשכתי לישון.
- אכלנו צהריים יחד, המבורגר..
- אחר הצהריים צללנו ביחד - דגני במסגרת הקורס, אני כ- fun dive (1800 לשתי צלילות) - צלילת "עומק" אחת ל-20 מטר, וצלילת "ניווט".
- כשהחשיך דגני עשתה צלילת לילה, ראתה planktones ו- green worms.
- בערב הלכנו למסעדת דגים והזמנו כל אחד דג שלם - אחת הארוחות!!
- בערב ראיתי משחק כדורגל מהליגה האנגלית בפאב הסמוך למלון.יום 20 - יום שני, 23.9.13

דגני מסיימת את הקורס ומקבלת פרס
- בבוקר דגני השלימה את הקורס עם שתי צלילות נוספות, ואני ליוויתי אותה על הסירה.
- דגני קיבלה מחלת ים, ועשתה צלילת ניווט (not fun).
- נחנו על כסאות חוף מול הים
- beer on beach.
- ארגנו fun-dives למחר עם חברה אחרת - Sea Shel.
- אחר הצהריים ראיתי James Bond - Casino Royal
ראינו את השקיעה היפה על החוף ביחד. ניסיתי לצלם, אבל אחרי כמה נסיונות נגמרה הסוללה במצלמה. אבל בכל זאת יצאה תמונה יפה


השקיעה שראינו מהחוף


יום 21 - יום שלישי, 24.9.13

הופעת Lady Boys
צלילות נוספות. בבוקר קמנו מוקדם לשתי הצלילות שארגנו אתמול, לאתרים Champon Pinnacle + White Rock. המדריך שלנו היה Paul, שהיה מנוסה מאוד ודאג להראות לנו המון סוגי דגים, ברקודות, ואפילו חתול ים צהוב. בצלילה השנייה היה לי קשה מאוד, מסיבה לא ברורה, להשאר מספיק עמוק מתחת למים, ודגני משכה אותי כל פעם חזרה לעומק, ועזרה לי להשאר בגובה נמוך. לאחר מכן נחנו מרבית היום. בערב הלכנו ל- Queen's Show, שם הייתה הופעה של Lady Boys שהייתה יפה מאוד.


יום 22 - יום רביעי, 25.9.13

עולים על taxi boat ל Nan Yuang
Nan Yuang
יום אחרון ב Koh Taho והפלגה ל- Koh Samui. בבוקר ארזנו את התיקים, והשארנו אותם באחסון בלובי של המלון. משם לקחנו taxi boat לאי קרוב מאוד בשם Nan Yuang (300 לאחד, הלוך חזור) - 3 איים קטנים המחוברים ביניהם ברצועות חוף. לעיננו נגלה אי מדהים ביופיו - חול חולי לבן ומים צלולים בכחול-טורקיז . כשירדנו מהסירה מאלצנו לשלם עוד 100 בהאט דמי כניסה לאי. כבר מהרציף ראינו דגים יפים בתוך המים, שהיו צלולים להפליא. היינו די לבדנו על החוף, שכל הכסאות עליו היו ריקים מאדם. שנירקלנו בתוך המים, וראינו reef sharks + alligator fish. לאחר מכן טיפסנו לנקודת תצפית מהממת על האי. כשירדנו, ניצלנו את הזמן הנותר לשנירקול בצד השני של רצועת החוף הקטנה, יחד עם עוד עשרות סינים שכבר הספיקו להגיע למקום.
חזרנו לאי שלנו היישר אל המלון שלנו לקחת את התיקים שלנו, ומשם לסוכנות שדרכה הזמנו את הכרטיסים לספינה ל- Koh Samui (600 לאחד)- היעד האחרון שלנו בטיול. קיבלנו הסעה לרציף, להספינה שיצאה ב 15:00. הגענו אל Koh Samui ב- 16:45, ותפסנו מונית לצד השני של האי (שם נמצא שדה התעופה) היישר אל Queen's Resort, שהזמנו בו מקום כבר אתמול. שמנו את הדברים בחדר, נחנו קצת, ויצאנו לבלות את הלילה האחרון שלנו בתאילנד.
טיילנו על החוף, וראינו בלוני נרות שהופרכו אל השמים, ברצועת חוף שקטה מאוד, בלי מסיבות ובלי להטוטי האש שליוו אותנו כל הטיול. אחר כך המשכנו למסג' שמן מסכם שהיה טוב מאוד, ומשם הלכנו לאכול ארות ערב באחד מדוכני האוכל הרבים שהיו ביריד מקומי.
עייפים, שבעים ומרוצים, חזרנו למלון, לשינת לילה קצרה במיוחד.יום 23 - יום חמישי, 26.9.13
גשר המנעולים, פריז
תחילת המסע הביתה. ב- 04:30 בבוקר כבר חיכתה לנו המונית מחוץ למלון ולקחה אותנו לשדה התעופה הקטנטן שלי האי (400). הגענו לעמדת ה- check-in כעבור 15 דקות, ומשם היישר לטרמינל, שם כמובן היה טרקלין למי שממש רצה לאכול פופקורן על הבוקר.
אחרי טיסה קצרה הגענו ל Bangkok, שם ניסיתי את מזלי ב- Lost and Found של Air France במציאת השעון ששכחתי בטיסה הלוך לתאילנד מפריז. כמובן, ללא הצלחה.
הגענו ל- Charles De Gaulle בשעות אחרי הצהריים של יום חמישי, מותשים מהטיסה הארוכה ומהבחור הצרפתי שחפר לנו כל הדרך, אך עם הרבה מרץ לביקור קצר בפריז. התאכזבנו לגלות שהרכבת האחרונה מהעיר לשדה התעופה היא לקראת חצות, מה שקיצר לנו את הביקור המתוכנן בהרבה.
דגני, בתור תיירת ותיקה בעיר, הובילה אותנו היישר אל ה- Montmartre, שם קיווינו לקבל בנוף הנשקף את נוף העיר נפרש למרגלותינו, אך עננות העיבה על הראות. ישבנו על המדרגות שלמרגלות הבזיליקה המפוארת שבראש הגבעה, ושתינו את ה - Tort ששמרנו מהמטוס, תוך צפייה בפעלולן מרשים ביותר שעשה תרגילים מדהימים עם כדור כדורגל לעיני התיירים העוברים ושבים.
בנתיים כבר הספיק להחשיך, והמשכנו ברגל לכיוון נהר ה- Seine, כשבדרך עצרנו לאכול ארוחת ערב באחד מבתי הקפה שבדרך. הגענו לגשר המנעולים ונחנו שם מהדרך הארוכה שעשינו. בדרך ראינו את מועדון ה- Louvre מבחוץ (אבל לא את הפירמידה המפורסמת). מהגשר ראינו את ראש מגדל ה- Eiffel מרחוק, אבך לצערנו כבר לא הספקנו להגיע אליו עקב מגבלת הזמן.
מותשים מהיומיים האחרונים, חזרנו ב Metro  של השעה 23:00  אל שדה התעופה. דגני התחילה את השינה כבר ברכבת. הגענו אל שדה התעופה, התקווה להגיע אל הכסאות הנוחים שגילינו פה בדרך הלוך, שלושה קודם לכן. לצערנו הטרמינל הזה היה סגור. קצת אחרי חצות התמקמנו על יד אחת המסעדות בטרמינל הסמוך (והשומם), ויחד עם נוסעים נוספים, ישנו שם עד הטיסה שלנו ב 7:00 בבוקר. במלך הלילה עוד הספיקו שוטרים צרפתים עם כלבים להעיר אותנו ולוודא שאנחנו באמת מחכים לטיסה, ולא הומלסים שישנים בטרמינל.יום 24 - יום שישי, 27.9.13

ישראל. בשעה 12:00 נחתנו בשדה התעופה בן גוריון, שלחנו תמונת וואטסאפ למשפחה שיראו שהגענו בשלום, ותפסנו מונית ספיישל היישר לביתנו הקט ברחובות. תוך שעה וחצי מרגע הנחיתה כבר היינו אחרי מקלחות ורדומים בתוך המיטה, מקווים להמשיך את החלום שבו היינו בשבועות האחורנים.


נחתנו בארץ...

No comments:

Post a Comment